Apie Skaityklė.lt Pagalba Nuorodos
 
Erin Morgenstern - Naktinis cirkas

Naktinis cirkas

Erin Morgenstern

ISBN kodas: 9786090114063
Išleista: 2014
Leidykla: Alma littera
Kategorija: Fantastika

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
Šis cirkas atvyksta netikėtai, nepranešęs. Be išankstinių skelbimų. Tiesiog vakar jo nebuvo, o šiandien jau yra. Ir atsidaro jis tik naktį. Palapinėse su baltais ir juodais dryžiais žiūrovų laukia stebuklai, nuo kurių gniaužia kvapą: ledinis sodas, labirintas iš debesų, ugnimi kvėpuojantys popieriniai drakonai, gimnastai, telpantys į nedideles stiklines dėžes...

Šių stebuklų autoriai – du jauni iliuzionistai, Selija ir Markas, ir šis cirkas jiems – tik arena, kurioje grumiasi jųdviejų vaizduotė ir galia. Nuo vaikystės tik tokiam gyvenimui, tik tokiai dvikovai juos ruošė paslaptingi mokytojai, žaidžiantys neperprantamą, jiems vieniems žinomą žaidimą. Ir Selija su Marku net nenumano, kokią šio žaidimo pabaigą jų mokytojai yra jiems sugalvoję...

Selijos ir Marko dvikova nuožmi. Ir visgi nutinka tai, ko niekas nelaukė – jaunuoliai įsimyli vienas kitą. Neapdairiai, beprotiškai, stebuklingai – nuo jų meilės įsižiebia žiburiai, o kambarys įkaista, kai jų rankos susiliečia.

Bet ar jaunuolių meilės pakaks, kad būtų nutrauktas žiaurus žaidimas, nuo kurio priklauso ne tik jų pačių, bet ir visų cirke esančių – ir talentingų akrobatų, ir net cirko savininkų – likimai?Romanas apie burtus ir meilę, pakerėjęs pasaulio skaitytojus įspūdingu fantazijos polėkiu.

1886 metais pasaulinės šlovės sulaukia paslaptingas klajojantis cirkas. Jis atidarytas tik naktį, jo palapinės ir visi daiktai tik juodi arba balti. Le Cirque des Rêves, „Svajonių cirkas“, žavi visus žiūrovus, klaidžiojančius jo apskritais takais ir besišildančius prie laužo kieme. „Svajonių cirkas“ nėra įprastas, nors čia netrūksta akrobatų, žvėrių dresuotojų ir būrėjų. Vienose palapinėse – debesys, kitose – ledas. Kartais atrodo, kad cirkas pakerėjo gerbėjus, vadinančius save rêveurs – svajotojai. Pasakojimo centre – painūs dviejų jaunų iliuzionistų, mago dukters Selijos ir burtininko mokinio Marko, santykiai. Įtartiniems mokytojams įsakius, juodu tampa varžovais žaidimo, kuriam ribas nustatys tik jų vaizduotė ir meilė...Įspūdingi reginiai ir neįveikiama meilė... Fantastinis XIX a. pabaigos pasaulis, pavaizduotas „Naktiniame cirke“, atrodo tikresnis už šiuolaikinį – susmulkėjusį, suprastėjusį ir pamiršusį stiprius jausmus.

Amazon.comRomeo ir Džuljetos istorija, parašyta magiškojo realizmo stiliumi. „Naktinio cirko“ neįmanoma priskirti nė vienam žanrui, o bet kokius lūkesčius romanas iškart pranoko. Trumpai drūtai, knyga įspūdinga.
The Boston GlobeKo gero, tai gražiausias šių metų romanas.

The ObserverĮžengę į Le Cirque des Rêves, „Svajonių cirko“, juodai ir baltai dryžuotą palapinę, atsidursite pasaulyje, kuriame iliuzionisto švarkas iš tikrųjų virsta balandžiu, o žmonės iš tikrųjų dingsta... Erin Morgenstern stulbinamai įtikinamai aprašė įsivaizduojamą XIX amžių. Kvapai, medžiagos, garsai ir reginiai beveik apčiuopiami. Ši knyga – tiesiog stebuklas.
Library Journal

Lankytojų atsiliepimai

Panašios elektroninės knygos

J.R.R. Tolkien
Romualdas Drakšas
Širšė
Suzanne Collins
7,53 € (26,00 Lt)
Knygyne: 12,42 € (42,88 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
7,81 € (26,97 Lt)
Knygyne: 11,32 € (39,09 Lt)

E.knygos užsakymas

8,40 € (29,00 Lt)
Kaina knygyne: 13,37 € (46,16 Lt)

Norėdami skaityti įsigytą e.knygą, susikurkite savo "Adobe ID" ir parsisiųskite bei autorizuokite nemokamą "Adobe Digital Editions" programėlę.