Apie Skaityklė.lt Pagalba Nuorodos
 
Mindaugas Tamošaitis - Prieštaringas iš(si)laisvinimas

Prieštaringas iš(si)laisvinimas

Mindaugas Tamošaitis

ISBN kodas: 9789955165729
Išleista: 2016
Leidykla: UAB Gimtasis žodis
Kategorija: Mokslas

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
Tai trečioji ir paskutinė monografijų apie lietuvių rašytojų veiklą tam tikrais politiniais laikotarpiais trilogijos („Didysis apakimas: lietuvių rašytojų kairėjimas XX a. 4-ajame dešimtmetyje“, 2010; „Skausmingas praregėjimas: lietuvių rašytojai Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariu“, 2014.) dalis.
Pirmoje knygos dalyje išsamiai nagrinėjama rašytojų pozicija tautinio atgimimo išvakarėse; antroje dalyje – rašytojų reakcija į prasidėjusius pertvarkymus šalyje; trečioje – Lietuvos SSR rašytojų sąjungos pozicija aptariamų įvykių atžvilgiu; ketvirtoje dalyje pagrindinis dėmesys skiriamas rašytojų dalyvavimui Lietuvos persivarkymo sąjūdžio veikloje; penktoje dalyje atskleidžiama rašytojų pozicija dėl tolesnės Lietuvos ateities; šeštoje dalyje nagrinėjama atskirų rašytojų santykis su komunistų partija, asmeniniai išgyvenimai, lūkesčiai, nusivylimai, jų vertinimas visuomenėje. Knygos pabaigoje pateikiama daug priedų, šaltinių ir literatūros sąrašas, asmenvardžių rodyklė, santrauka anglų kalba.

Knyga parašyta lengvu stiliumi, gausiai iliustruota, todėl skirta ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai netolima savo šalies praeitimi, kurioje iki šiol dėl tyrimų stokos gausu baltų dėmių.

Lankytojų atsiliepimai

Panašios elektroninės knygos

Renata Matkevičienė
Spencer Wells
Sudarytojai: Doc. dr. Gintautas Zabiela, Gabija Juščiūtė
Brian Fagan
0,00 € (0,00 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
5,79 € (19,99 Lt)
Knygyne: 39,10 € (135,00 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)

E.knygos užsakymas

5,99 € (20,68 Lt)
Kaina knygyne: 8,00 € (27,62 Lt)

Norėdami skaityti įsigytą e.knygą, susikurkite savo "Adobe ID" ir parsisiųskite bei autorizuokite nemokamą "Adobe Digital Editions" programėlę.