Apie Skaityklė.lt Pagalba Nuorodos
 
Alice Munro - Brangus gyvenime

Brangus gyvenime

Alice Munro

ISBN kodas: 9786090118450
Išleista: 2015
Leidykla: Alma littera

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
2013 metų Nobelio premijos laureatės knyga.
Kanadiečių rašytojai Alice Munro Nobelio literatūros premija buvo skirta už apsakymus, kuriuose skleidžiasi žmogaus būties trapumas. Rašytoja – neabejotina trumpojo žanro meistrė, keliuose puslapiuose sutalpinanti ištisus gyvenimus, sudėtingas jausmų istorijas ir painias gyvenimo dramas. Romanams prilygstantys A. Munro apsakymai įsimena ir dėl įtaigaus žmogaus dvasinio pasaulio atvaizdavimo.
A. Munro pasakoja istorijas, nutinkančias paprastiems žmonės. Jie turi trūkumų ir neatlieka jokių žygdarbių, jie tiesiog gyvena – mylėdami, išduodami, klysdami, ieškodami. Tačiau kasdienio gyvenimo tėkmėje rašytojai pavyksta užčiuopti akimirkas, kurios leidžia prisiliesti prie žmogaus sielos gelmės, – kai žmogų visam laikui pakeičia atsitiktinis susitikimas, neatliktas veiksmas ar tiesiog netikėtas likimo vingis.
Rinkinys „Brangus gyvenime“ yra tobulas dėl A. Munro įžvalgumo ir neprilygstamos pasakotojos dovanos ir liudija, koks nenuspėjamas, nuostabus ir nepaprastas yra žmogaus gyvenimas.
Nepaprasta... Joks kitas rašytojas nepasako tiek daug per tiek mažai.
Chicago Tribune
Virtuoziška... [Apsakymų] veikėjai – jauni, seni, pusamžiai – visada nenuspėjami, pakliuvę į spąstus aplinkybių, margų ir permainingų kaip pats gyvenimas.
The Seattle Times
Alice Munro (Alisa Manrou) gimė 1931 metų liepos 10 d. Vingamo miestelyje Ontarijo provincijoje (Kanada). Studijavo žurnalistiką ir anglų kalbą ir literatūrą Vakarų Ontarijo universitete. 1951-aisiais ištekėjo už bendrakursio Jameso Munro (Džeimso Manrou) ir nebaigusi studijų išvyko į Vankuverį. Susilaukė keturių dukterų (viena tą pačią dieną mirė), rašydavo priešokiais, kai jos miegodavo. Pirmą knygą, 16 apsakymų rinkinį „Laimingųjų šešėlių šokis“ (Dance of the Happy Shades) išleido 1968 metais, vėliau pasirodė dar 14 apsakymų rinkinių. 2009 metais apdovanota „Man Booker“ premija, 2013-aisiais – Nobelio literatūros premija. Iki antro vyro Geraldo (Džeraldo) Fremlino mirties 2013 metais Munro kartu su juo gyveno Klintone, Ontarijo provincijoje, prie Huronų ežero.

Lankytojų atsiliepimai

Panašios elektroninės knygos

Emma Cline
Kreivarankis
Banana Yoshimoto
Arvydas Daškus
9,79 € (33,80 Lt)
0,00 € (0,00 Lt)
5,42 € (18,71 Lt)
Knygyne: 7,03 € (24,27 Lt)
10,00 € (34,53 Lt)

E.knygos užsakymas

9,14 € (31,56 Lt)

Norėdami skaityti įsigytą e.knygą, susikurkite savo "Adobe ID" ir parsisiųskite bei autorizuokite nemokamą "Adobe Digital Editions" programėlę.