Apie Skaityklė.lt Pagalba Nuorodos
 
John Williams - Stouneris

Stouneris

John Williams

ISBN kodas: 9789955238843
Išleista: 2016
Leidykla: Baltos lankos

Knygos formatai:
  • Atviras EPUB 
  • Atviras MOBI
Geriausias Amerikos romanas, apie kurį niekad nesate girdėję.
Tim Kreider, The New Yorker

Pirmą kartą išleistas 1965 m. šis kūrinys nebuvo deramai įvertintas. Antram gyvenimui jis prikeltas 2003 m., kai pasirodė „New York Books Review Classics“ serijoje. Nuo to laiko apie jį šneka visas literatūros pasaulis. Pastaruoju metu jam skirta ir daug tarptautinių apdovanojimų, knyga išversta į kelias dešimtis pasaulio kalbų, o jos autorius drąsiai lyginamas su JAV rašytojais klasikais: Williamu Faulkneriu, Johnu O’Hara, Raymondu Carveriu.

Viljamas Stouneris, sunkią vaikystę praleidęs vienoje Misūrio fermų, tėvų išsiunčiamas į koledžą studijuoti agronomijos, tačiau vaikino gyvenimą aukštyn kojom apverčia... septyniasdešimt trečias Šekspyro sonetas. Ir jis, paklusdamas savo širdžiai, prieš tėvų valią žengia pirmą savarankišką žingsnį. Tačiau, nors ir tapęs studentų mėgstamu profesoriumi, jis niekada neranda sau vietos išoriniame pasaulyje. Galiausiai užsidaręs savy Stouneris išaukština stojišką savo prosenių laikyseną ir susitaiko su vienatve. Stouneris – ne tik archetipinis amerikietis, bet ir egzistencinis herojus, radęs atšiaurią vienatvės paguodą negailestingame pasaulyje. Jį galima pavadinti tikru Didžiojo Getsbio antipodu.

Johnas Edwardas Williamsas (1922–1994) – JAV rašytojas, anglų literatūros profesorius, labiausiai išgarsėjęs romanais Stouneris (1965) ir Augustas (1972). Jo kūryba negausi – parašė keturis romanus ir porą eilėraščių rinkinių. Tačiau kiekvienas autoriaus kūrinys pasižymi ypatinga literatūrine verte.

Nuostabus atradimas bet kuriam literatūros mėgėjui.
Ian McEwan

Puiki knyga apie skardžiai aidintį liūdesį.
Julian Barnes

Labai nedaug anglų kalba parašytų romanų pavyko priartėti prie šio kūrinio lygio žmogiška išmintimi ir meniškumu.
Charles Percy Snow

Lankytojų atsiliepimai

Panašios elektroninės knygos

Vytenis Rožukas
Jane Austen
Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice
Anna Todd
5,79 € (19,99 Lt)
2,03 € (7,01 Lt)
Knygyne: 4,05 € (13,98 Lt)
8,47 € (29,25 Lt)
10,49 € (36,22 Lt)

E.knygos užsakymas

9,74 € (33,63 Lt)

Norėdami skaityti įsigytą e.knygą, susikurkite savo "Adobe ID" ir parsisiųskite bei autorizuokite nemokamą "Adobe Digital Editions" programėlę.